Datu Aizsardzība
www.twitter.com/Datuaizsardziba Twitter
MK atbalsta Kredītbiroju likumprojektu

 Kredītrisku mazināšana ir būtisks priekšnoteikums gan uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, gan iedzīvotāju labklājības celšanai, tādēļ Ekonomikas ministrija jau 2012...gadā uzsāka visaptverošu diskusiju par pasākumiem, kā uzlabot kredītinformācijas apmaiņu Latvijā. Uzskatām, ka kredītbiroju izveide un darbība sekmēs kreditēšanas tirgus atbildīgu attīstību, samazinot pārmērīgas aizņemšanās un neapdomīgas kreditēšanas riskus, uzlabos vispārējo maksāšanas disciplīnu, kā arī samazinās nenokārtoto saistību apjomu”, Kredītbiroju likumprojekta izstrādes mērķi uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Vācija piespriež naudassodu «Google» par privātuma pārkāpumiem

Vācijas varasiestādes pirmdien paziņoja, ka piespriedušas naudassodu interneta gigantam «Google», kas, realizējot «Street View» kartes projektu, pretlikumīgi ievācis ievērojamu apjomu privātu datu, tostarp e-pastus, paroles un fotogrāfijas. 

Kredītbiroji varēs apkopot arī pozitīvo informāciju

 Nākotnē Latvijā varētu darboties 2–3 kredītbiroji, kas apkopos arī pozitīvās ziņas. No decembra kredītbiroji varētu saņemt licenci darbības uzsākšanai, un prognozējams, ka pretstatā sākotnējai idejai iekļaut tikai negatīvos datus tajā būs iespēja ietvert arī informāciju par pozitīvajiem parādnieku maksājumiem.

Arī Urugvaja atzīt personas datu aizsardzības principus.

 2013.gada 12.aprīlī, Eiropas Padome paziņoja, ka Urugvaja ir kļuvusi par pirmo ne-Eiropas valsti, kas pievienojusies Konvencijai par personas datu aizsardzību attiecībā uz automātisku datu apstrādi ( Konvencija Nr. 108) un tās papaildus protokoliem.

Noslēgtais Līgums par pievienošanos Konvencijai Urugvajā stāsies spēkā 2013.gada 01.augustā, padarot Urugvaju par 45 valsti, kas ir pievienojusies konvencijai.

 

CNIL sagatavojis vadlīnijas par privātumu darba vietā

 CNIL  (The Commission nationale de l’informatique et des libertés) jeb iestāde, kas Francijā atbild par personas datu aizsardzības jautājumiem, 2013.gadā ir sagatavojusi vadlīnijas par privātuma aizsardzību darba vietā.