Datu Aizsardzība
www.twitter.com/Datuaizsardziba Twitter
Par Lemberga personas kodu....

  Kā norādīts portālā www.pietiek.com  publikācijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs publiski samelojies, apgalvojot, ka viņam nekas neesot zināms par Datu valsts inspekcijas darbībām saistībā ar Sprūdža biroja rīcību, publiskojot Lemberga personas kodu. Kā rāda Pietiek rīcībā esošais dokuments, jau pirms nedēļas tieši Sprūdžam personiski nosūtīts inspekcijas aicinājums ierasties uz administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanu par šo pārkāpumu. Savukārt iepriekš Sprūdžs viņam piesūtītus nepatīkamus inspekcijas informācijas pieprasījumus vienkārši ignorējis.

Datu valsts inspekcija reaģē uz portāla publikāciju

 Datu valsts inspekcija, atsaucoties uz publikāciju portālā www.irliepaja.lv par iespējamu personas datu neatbilstošu glabāšanu “Piejūras slimnīcā”, sola rīkoties, lai to pārtrauktu. Vēstulē portālam Datu valsts inspekcija atzīst, ka publikācijā  ietvertā informācija liecina par iespējamu Fizisko personu datu aizsardzības likuma, Pacientu tiesību likuma un Ārstniecības likuma pārkāpumu.

Skotijas bankai 75`000 GBP sods

 Skotijas bankai  (Bank of Scotland) par vairākkārtēju faksa nosūtīšanu nepareizam adresātam ar klientam finanšu informāciju, sods 75`000 GBP apmērā.

Vācija cīnās arASV uzņēmumiem

 Augstajiem Vācijas datu aizsardzības standartiem ir jāatbilst arī ASV uzņēmumiem, kas darbojas Vācijas teritorijā. Tie  uzņēmumi, kuri  neatbilst , ir jāizliedz darboties ES teritorijā - tā intervijā Die Welt norādījusi Vācijas tieslietu ministre Sabine Leuteusere Šnarenbergere. 

Par vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas ministru kabineta noteikumu projektu

  Iepazīstoties ar 11.07.2013. Valsts Sekretāru Sanāksmē izsludināto Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu", Latvijas Sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācija, ir secinājusi, ka minēto noteikumu projekts satur būtiskus trūkumus, jo īpaši no fizisko personu datu un sensitīvo datu apstrādes viedokļa. Līdz ar to šo noteikumu apstiprināšana pašreizējā veidolā un e-Veselība sistēmas ieviešana, rada draudus ikviena sabiedrības locekļa tiesībām.