Datu Aizsardzība
www.twitter.com/Datuaizsardziba Twitter
Datu valsts inspekcija reaģē uz portāla publikāciju

 Datu valsts inspekcija, atsaucoties uz publikāciju portālā www.irliepaja.lv par iespējamu personas datu neatbilstošu glabāšanu “Piejūras slimnīcā”, sola rīkoties, lai to pārtrauktu. Vēstulē portālam Datu valsts inspekcija atzīst, ka publikācijā  ietvertā informācija liecina par iespējamu Fizisko personu datu aizsardzības likuma, Pacientu tiesību likuma un Ārstniecības likuma pārkāpumu.

Skotijas bankai 75`000 GBP sods

 Skotijas bankai  (Bank of Scotland) par vairākkārtēju faksa nosūtīšanu nepareizam adresātam ar klientam finanšu informāciju, sods 75`000 GBP apmērā.

Vācija cīnās arASV uzņēmumiem

 Augstajiem Vācijas datu aizsardzības standartiem ir jāatbilst arī ASV uzņēmumiem, kas darbojas Vācijas teritorijā. Tie  uzņēmumi, kuri  neatbilst , ir jāizliedz darboties ES teritorijā - tā intervijā Die Welt norādījusi Vācijas tieslietu ministre Sabine Leuteusere Šnarenbergere. 

Par vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas ministru kabineta noteikumu projektu

  Iepazīstoties ar 11.07.2013. Valsts Sekretāru Sanāksmē izsludināto Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu", Latvijas Sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācija, ir secinājusi, ka minēto noteikumu projekts satur būtiskus trūkumus, jo īpaši no fizisko personu datu un sensitīvo datu apstrādes viedokļa. Līdz ar to šo noteikumu apstiprināšana pašreizējā veidolā un e-Veselība sistēmas ieviešana, rada draudus ikviena sabiedrības locekļa tiesībām.

Izmaiņas Alkohololisko dzērienu aprites likumā

 2013.gada 20.jūnijā Saeima pieņema grozījumus Alkoholiko dzērienu aprites likumā, kas cita starpā nosaka, ka "alkoholisko dzērienu tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā un pircēju individuālās apkalpošanas vietā nodrošināma nepārtraukta videonovērošana, videoieraksta veikšana reālā laika režīmā un tā saglabāšana vismaz septiņas dienas pēc ierakstīšanas".